Orientačná ponuka


Zimný štadión Ondreja Nepelu - Oficiálne internetové stránky

Titulní stránka
facebook

Usporiadatelia a sponzori

  • WORLD CHAMPIONSHIP SLOVAKIA
  • Bratislava


Cesta: Titulka > HC SLOVAN BRATISLAVA > Sieň slávy

 

Michal POLÓNI

Michal Poloni
Jeden z veľkých propagátorov kanadského hokeja na Slovensku. Bol hráčom, rozhodcom (na MS i na ZOH), funkcionárom, zaslúžilým trénerom. Vychoval v Bratislave niekoľko generácií hokejistov. Jeho rukami prešlo vyše 700 mladých hokejistov, neskôr mnohých veľkých postáv československého hokeja - Fako, Olša, Zábojník, Jendek, Guryča, Dzurilla, Golonka, bratia Gregorovci, Čapla, Tajcnár, Kužela, Ujváry, Dučaj i bratia Marián,
Priekopník, všestranný športovec i otec hokejových generácií
 

 
 
Narodený: 7. apríla 1907 v Senici.
 
Zomrel: 8. mája 1984 v Bratislave.

Športová kariéra a úspechy:
Všestranný športovec. Začal s futbalom v tíme AC Senica, po príchode do Bratislavy v roku 1931 natrvalo prešiel k hokeju. Po rozpade Slávie Bratislava v sezóne 1935/36 a v roku 1936 aj Ski Klubu obliekal dres I. ČsŠK Bratislava, kde dosiahol aj najväčšie úspechy. V rokoch 1940 - 1943 spolu s Malečkom a Závodským viedli reprezentáciu Slovenska. Strieborná medaila z domáceho šampionátu v súťaži športových dvojíc v krasokorčuľovaní, v tenise v prvej desiatke slovenského rebríčka! Horolezec i motocyklista (na tradičných 500 km slovenských víťaz súťaže amatérov). Ako tréner získal mnohé tituly so žiakmi a dorastom Slovana Bratislava.

Budovateľ histórie:
Peter a Anton Šťastní. Spolu s ďalším veľkým priekopníkom hokeja na Slovensku a vynikajúcim medzinárodným rozhodcom JUDr. Vojtechom Okoličánym sa zaslúžili o výstavbu prvej umelej ľadovej plochy na Slovensku (v Bratislave v r. 1940). Desiatky rokov šéf dnešného ZŠ Ondreja Nepelu osvedčil aj veľké schopnosti organizátorské, najmä pri významných medzinárodných súťažiach.
 
Kontakt: SIEŇ SLÁVY SLOVENSKÉHO HOKEJA
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 13.3.2011 / 13.3.2011

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vybraté odkazy


Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


web & redakčný systém  |  Prihlásiť sa  |  Registrovať sa  |  Mapa stránok